Školní výlet 2. B

AdobePhotoshopExpress f6bfd61fad454cadb8183ce9186168f3Ve dnech 7. až 8. června 2017 vyrazila třída 2. B na školní výlet. Vlakem jsme jeli do Nedvědice blízko Tišnova, nedaleko odtud se nachází hrad Pernštejn.

WP 20170607_11_41_56_ProPo krátké procházce jsme dorazili k hradu. Tam nás čekala prohlídka hradu a nádvoří. Poté jsme sešli zpátky do městyse Nedvědice. V obci jsme dostali rozchod, abychom si mohli dát něco dobrého k jídlu. Kolem třetí hodiny jsme odjeli vlakem ubytovat se do rekreačního střediska Prudká.

V Prudké si každý našel svoji zábavu, taky jsme šli do lesa na dříví, abychom mohli rozdělat oheň a opékat špekáčky. Po večeři jeden náš šikovný spolužák rozdělal oheň. Měli jsme štěstí, že tolik nepršelo a bylo suché dříví i ohniště.

WP 20170608_11_06_30_ProDruhý den jsme se dobře nasnídali a odjeli vlakem do města Tišnov. V Tišnově jsme si dali rozchod. Někteří se vydali na náměstí nebo do nedaleké obce Předklášteří. V Předklášteří jsme si prohlédli jediný moravský ženský cisterciácký klášter Porta coeli, který je dokladem gotické architektury. Taky jsme navštívili moderní cukrárnu. Okolo jedné hodiny jsme odjeli zpátky do Velkého Meziříčí.

Z výletu jsme přijeli nadšení. Chtěli bychom poděkovat naší paní ředitelce, že nám umožnila výlet uskutečnit. Také děkujeme našemu dozoru, paní učitelce třídní Bibrové a paní učitelce Trojánkové.

Jana Šabatková, 2. B

WP 20170607_20_20_53_Pro