Výchovné poradenství

• Mgr. Stanislav Svoboda
    poradenství (metodika) v oblasti prevence sociálně nežádoucích jevů a specifických
    poruch učení

• Mgr. Alena Toužínová
    poradenství v oblasti volby povolání, sociálně nežádoucích jevů a specifických poruch učení

Pondělí - Pátek 12:40 - 13:25
(nebo jindy po osobní či telefonické domluvě)

Program proti šikanování

Cílem programu je vytvořit ve škole bezpečné, respektující a spolupracující prostředí.
„Šikanování je jakékoliv chování, jehož záměrem je ublížit jedinci, ohrozit nebo zastrašovat jiného žáka, případně skupinu žáků. Je to cílené a obvykle opakované užití násilí jedincem nebo skupinou vůči jedinci či skupině žáků, kteří se neumí nebo z nejrůznějších důvodů nemohou bránit. Zahrnuje jak fyzické útoky v podobě bití, vydírání, loupeží, poškozování věcí druhé osobě, tak i útoky slovní v podobě nadávek, pomluv, vyhrožování či ponižování. Může mít i formu sexuálního obtěžování až zneužívání. Nově se může realizovat i prostřednictvím elektronické komunikace, jedná se o tzv. kyberšikanu.

Ke stažení:

docProgram proti šikanování
docMinimální preventivní program
docEtický kodex
docŠkolní rozhlasové relace
docPlán výchovného poradce

Besedy s Charitou Žďár nad Sázavou

Již řadu let spolupracuje naše škola s Charitou ve Žďáru nad Sázavou. Charita připravuje programy v rámci primární prevence a zaměřuje se na aktivity, které směřují k prevenci rizikového chování mládeže a prevenci sociálně nežádoucích jevů.

Číst více...