Projekt - Světlá

Šablony I – SŠ Světlá VM

Zapojili jsme se do Projektu školy formou zjednodušeného vykazování.

Název projektu

Číslo projektu

CZ.02.3.X/0.0/0.0/16_035/0006490

Operační program

Operační program Výzkum, vývoj a vzdělávání – OP VVV

Název výzvy

Výzva č. 02_16_035 pro Podpora škol formou projektů zjednodušeného vykazování – Šablony pro SŠ a VOŠ

Doba realizace

1.9. 2017 – 31. 8. 2019

Celkové výdaje projektu

881.319,- Kč

Dotace

100 % (85% ESF, 15 % státní rozpočet)

Cílem výzvy, která byla vyhlášena MŠMT v prosinci 2016, je podpořit střední a vyšší odborné školy formou projektů zjednodušeného vykazování.

Výzva tak středním školám nabídla možnost podpořit osobnostně profesní rozvoj pedagogů prostřednictvím dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků, umožnit vzájemné setkávání a sdílení zkušeností pedagogů a pomoci školám při společném vzdělávání žáků/studentů, a to s možností personálního posílení o školního asistenta, školního psychologa, speciálního pedagoga, sociálního pedagoga, koordinátora spolupráce školy a zaměstnavatele, školního kariérového poradce. Dále výzva nabídla možnost podpořit aktivity spolupráce škol a zaměstnavatelů, využití cizích jazyků ve výuce, aktivity rozvíjející ICT a doučování žáků ohrožených školním neúspěchem.

Na základě výše uvedené výzvy HŠ Světlá a SOŠŘ Velké Meziříčí podala projekt, který byl v červenci 2017 odsouhlasen k realizaci. Z nabízených „šablon" si škola vybrala aktivity, které by měly být pro školu nejpřínosnější a měly by vést ke zlepšení stavu počátečního vzdělávání. V období od 1.9.2017 do 31.8.2019 tedy bude HŠ Světlá a SOŠŘ Velké Meziříčí realizovat postupně následující „šablony":

• Školní asistent – personální podpora SŠ
  • Vzdělávání pedagogických pracovníků SŠ – DVPP v rozsahu 8 hodin – 12 šablon
  • Vzdělávání pedagogických pracovníků SŠ – DVPP v rozsahu 24 hodin (oblast inkluze) – 25 šablon
  • Stáže pedagogů u zaměstnavatelů – 9 šablon
  • Doučování žáků SŠ ohrožených školním neúspěchem – 19 šablon