Užíváme značku eBezpečná škola

ebezpecnaskolaJiž dvě školy v Kraji Vysočina získaly právo na užívání značky eBezpečná škola. Jedná se o Českou zemědělskou akademii v Humpolci a Hotelovou školu Světlá a střední odbornou školu řemesel Velké Meziříčí.

Tato značka je určena pro školy a školská zařízení v Kraji Vysočina. Kraj Vysočina nabízí držitelům značky velké množství výhod, jako například penetrační testy, poradenství v oblasti elektronické bezpečnosti, semináře pro studenty a zaměstnance, apod. Pro udělení značky musí školy splnit daná povinná a nepovinná kritéria. Více informací naleznete zde.

Co je eBezpečná škola?

Již třetím rokem funguje v Kraji Vysočina značka Kraj Vysočina DOPORUČUJE PRO BEZPEČNÝ INTERNET, která je určena ICT společnostem v Kraji Vysočina. V letošním roce se pracovní skupina k problematice elektronické bezpečnosti, která působí na Krajském úřadě Kraje Vysočina, rozhodla představit značku eBezpečná škola, která je určena pro školy a školská zařízení v Kraji Vysočina, kterým není problematika elektronické bezpečnosti lhostejná.

Chtěli jsme, aby se školy této problematice začaly opravdu věnovat a uvědomily si její závažnost. Pro udělení značky musí splnit předem daná kritéria, týkající se vzdělávání pedagogů, zapracování této problematiky do školního řádu, či technická kritéria jako je zabezpečení školení sítě nebo serverů," uvedl Petr Pavlinec, vedoucí Odboru informatiky Krajského úřadu Kraje Vysočina. Kraj Vysočina nabídne držitelům značky velké množství výhod, jako například penetrační testy, poradenství v oblasti elektronické bezpečnosti, semináře pro studenty a zaměstnance, apod.