Další akce školy

Příběhy bezpráví 2018 – Měsíc filmu na školách

bezpraviPodobně jako v minulých letech, tak se i v letošním roce rozjel projekt Příběhy bezpráví 2018 – Měsíc filmu na školách, kterého se opětovně zúčastnila i naše škola.


Letošní ročník byl věnován vítěznému únoru 1948. Studenti 3. A, B a 1. P se ve středu 14. listopadu 2018 sešli v klubovně školy, aby společně zhlédli tři krátké DVD věnované tomuto tématu – Právě se vracím z Hradu, Jan Masaryk a třetí republika, Ztracená duše národa. Po promítání následovala beseda s hostem. Záměrem organizátorů je seznámit studenty s naší historií prostřednictvím besed s pamětníky událostí. Na naší škole přímo pamětnice nebyla, ale besedy se ujala PhDr. Marie Ripperová, regionální historička z Muzea Velké Meziříčí, která studentům poutavým způsobem povyprávěla o únorových událostech ve Velkém Meziříčí. Svou přednášku doplnila bohatým obrazovým materiálem.

Studenti si tak během dvouhodinového bloku mohli doplnit informace o události, která zásadním způsobem změnila život v naší republice, a vytvořit si tak barvitější obrázek o tom, jaká byla doba, kterou nezažili.

Mgr. Zuzana Titzová

Partneři školy

 • VÝTAHY, s.r.o.
 • Jelínkova vila
 • U Bílého koníčka
 • Hotel Pod Zámkem
 • Město Velké Meziříčí
 • Hotel Gustav Mahler
 • Premier Hotel International Brno
 • Bohemia Sekt
 • EA Business Hotel Jihlava
 • Restaurace a kavárna Jupiter
 • Restaurant Panorama
 • Hotel Skalský dvůr
 • Restaurace Nový Svit
 • Restaurant Formanka
 • Restaurace U Šidlů
 • Hotel U Raušů
 • AGADOS, spol. s r.o.
 • PAL, spol. s r.o.
 • Renova - Malec & Kadlec s. r. o.
 • Horácké autodružstvo Velké Meziříčí

Fond Vysočiny

Chci být v obraze

Díky našemu newsletteru víš o tom, co se u nás děje :)

Nahoru