Jazyková soutěž v Poděbradech

DSC 0182Dne 21.–22. března 2019 se tři vybraní žáci HŠ Světlá a SOŠŘ Velké Meziříčí zúčastnili XXl. ročníku Celostátní konverzační soutěže hotelových škol. Akce se konala v Poděbradech ve zdejší hotelové škole.

Naši školu reprezentovali následující žáci: Gabriela Mášová za AJ1, Marco Marangoni za AJ2 a Josef Trnka za NJ2 pod dohledem p. učitele Mgr. Václava Macka. Po příjezdu a ubytování se všichni účastníci včetně pedagogů shromáždili v prostorách auly školy, kde je přivítali zdejší studenti s kulturní vložkou. Paní ředitelka Podoláková a následně i místostarosta města pronesli uvítací proslovy.

Následně soutěžící čekala první část soutěže, a to prezentace před ostatními kolegy dané kategorie. Každá kategorie měla jiné téma, např. mladší ročníky měly "Moderní trendy ve výživě a gastronomii". Posuzovala je komise, jejímž členem byl i rodilý mluvčího daného jazyka.

Druhý den byly na pořadí konverzace ve dvojicích na vylosované téma, týkající se hotelnictví a cestovního ruchu. Po nich se už jen mohlo čekat na vyhlášení.

Žáci Světlé si odvezli pěkná umístění v první polovině startovního pole. Pro všechny to byla velká zkušenost a domů jsme si odvezli nesčetné množství zážitků.

Gabriela Mášová, 2. A