JUNIOR LINGUA 2019

green-chameleon-21532-unsplashDne 4. dubna 2019 se konala v Třebíči krajská jazyková soutěž, kterou pořádala Obchodní akademie a Hotelová škola Třebíč.

Jedná se o soutěž v anglickém a německém jazyce a je určena žákům prvních až třetích ročníků středních škol, kteří studují ve vzdělávacích programech poskytujících střední vzdělání s výučním listem. Soutěžící musí zvládnout v daném jazyce čtení a porozumění textu, gramatický test, poslech a ústní komunikaci.

Této soutěže se zúčastnili také žáci Hotelové školy Světlá a Střední odborné školy řemesel Velké Meziříčí. Naši školu reprezentovali v anglickém jazyce Alex Cerkal z druhého ročníku, obor Výtahář a David Milian z třetího ročníku, obor Automechanik. Alex Cerkal obsadil 9. místo a David Milian 4. místo. Oběma reprezentantům naší školy gratulujeme a děkujeme.

Mgr. Gabriela Kratochvílová