Job Shadowing v AT&T

at-t 9Smyslem stínování zaměstnance (angl. Job Shadowing) studentem je vzájemné obohacení. Student se stane "stínem" zaměstnance a seznámí se s jeho praxí, kterou může porovnat s teoretickými znalostmi získanými ve škole nebo např. v praktických projektech.

Seznámení se s firemním prostředím a náplní práce jednotlivých profesí může studentům usnadnit jejich rozhodování o volbě povolání nebo výběr dalšího studia. Pro zaměstnance je stínování studenty příležitostí k seznámení se s myšlením a postoji mladých lidí, kteří mohou být jejich potenciálními zaměstnanci nebo zákazníky.

Job Shadowingu v AT&T Brno se 15. května 2019 zúčastnilo 15 "vyvolených" studentů, kteří absolvovali jeden z workshopů v AT&T v průběhu tohoto školního roku. Mentoři vybrali nejaktivnější účastníky, kteří získali možnost za odměnu nahlédnout pod pokličku fungování nadnárodní společnosti. Studenti měli možnost se podívat do zákulisí fungování HR (Human Resources) oddělení. Nahlédli do toho, jak se nabírá zaměstnanec, co znamená imigrační proces při náboru cizinců, jak se starat o zaměstnance v průběhu pracovního života u společnosti aj.
Z naší školy se akce zúčastnily dvě studentky z prvního ročníku oboru Podnikání Monika Jeřábková a Soňa Součková. Děkujeme jim za vzornou reprezentaci školy.

Ing. Dana Mieržwinká

at-t 7at-t 1at-t 2at-t 3at-t 4at-t 5at-t 6at-t 8