Slavnostní předání repasovaného traktoru

MG_7492Slavnostní předání repasovaného traktoru v rámci spolupráce školy, KÚ vysočina a ŘSD se uskutečnilo ve středu 12. června 2019 v areálu školy.

Je to přesně rok co byl v rámci spolupráce naší školy s KÚ Vysočina a Krajskou správou silnic v Jihlavě předán HŠ Světlé a Střední odborné škole řemesel Velké Meziříčí traktor Zetor. Traktor na první pohled vypadal zachovale, ale po rozebrání jednotlivých částí, se zjistilo, že větší část byla značně zkorodovaná. Některé díly se musely úplně vyměnit – kompletní zadní blatníky, část kapotáže. Kabina byla silně zrezivělá, část se musela odřezat a nahradit novým materiálem. Žáci 1. a 3. ročníků oboru OZS pod vedením učitele odborného výcviku pana Stanislava Řezníčka na renově traktoru společnými silami pracovali přibližně 650 hodin.

Společné dílo se podařilo a 12. června 2019 byl traktor Zetor 7245 slavnostně předán. To by nebylo možné bez sponzorů, kteří se na renovaci podíleli finančně nebo poskytnutím náhradních dílů.

Děkujeme firmám a společnostem Agro Měřín P+L,spol. s r. o., SŠPTA Jihlava, Renova Malec – Kadlec, VÝTAHY, s.r.o., AGM – Agromotor s r.o., Pneuservis Vítešník, Autodoprava Šoukal, Jaroslav Pytlík – soukromý zemědělec, HOD Březejc a další.

Při slavnostním předávání poděkovala žákům a učitelům OV radní Kraje Vysočina Ing. Jana Fialová a důležitost technických oborů vyzdvihl při svém proslovu za Krajskou správu a údržbu silnic Vysočiny Ing. Libor Joukl.

Žáci rádi pracovali na tomto projektu a těší se na další spolupráci.