Jede traktor, je to Zetor…

20190613 104436Žáci oboru Opravář zemědělských strojů tříd 1. O a 2. O se 13. června 2019 vypravili na exkurzi do Zetor Gallery v Brně-Líšni. Nad parkovištěm před podnikem je přivítaly 3 vlajky: Evropské unie, česká a slovenská. Od roku 2002 je totiž jediným akcionářem slovenská společnost HTC Investments a. s.

Zetor Gallery je otevřená od roku 2013 a je to netradiční „muzeum", ve kterém tradiční výrobce zemědělské techniky představuje nejen pohled do bohaté historie traktorů Zetor, ale i přehlídku techniky moderní. Chlapci mohli obdivovat traktory jak současné produkce, tak cestovat zpátky časem přes řadu Crystal, řadu Suprů až po legendární Zetor 25!

IMG 20190613_115729K vidění byl i Zetor fy Pininfarina, který v roce 2015 Zetor představil na veletrhu Agritechnica v Hannoveru. Britská BBC o designovém konceptu italského studia Pininfarina, které dodává návrhy např. pro Ferrari, psala jako o nejvíce sexy traktoru na světě.

Žáci se také dozvěděli, že Zetor vznikl po 2. světové válce jako součást Zbrojovky Brno, že název „Zetor" vznikl spojením Zet (hláskované písmeno „Z" z názvu Zbrojovky) a koncovky -or ze slova traktor a na světové mapě viděli, že traktor Zetor je téměř ve všech zemích světa.

K zpestření prohlídky slouží řada audiovizuálních prvků, multi-dotykové displeje, součástky a obchod pro fanoušky firmy Zetor.

Zážitkem byla i cesta vlakem, tramvají a také rozchod v historickém centru Brna.

Mgr. Mira Hladká

20190613 113103IMG 20190613_104355IMG 20190613_111633