City Park Jihlava patřil kuchařským nadějím z hotelových škol

Soutěž 2Během sobotního dne to v jihlavském City Parku pořádně ožilo. Konalo se zde celorepublikové finále prestižní kuchařské soutěže Trophée Mille, první svého druhu mimo Francii.

Soutěž 1V přízemí nákupního centra mezitím studenti vykouzlili a na talíře naservírovali skvostné pokrmy. Porota složená z těch nejpovolanějších pak ochutnala a dělala si podrobné poznámky. Vybrat vítěze nebylo lehké. V nezáviděníhodné situaci byly tou dobou jihlavští studenti, kteří nestihli připravit slaný pokrm v časovém limitu, a jejich konto je tak zatíženo penalizací. Přesto byli stále ve hře o nejchutnější dezert a nejlepší spolupráci.

Osm dvoučlenných týmů vařilo ve dvacetiminutových intervalech, na připravení slaného a sladkého jídla měli přitom soutěžící dohromady dvě hodiny a dvacet minut. První dvojice z Velkého Meziříčí servírovala své výtvory porotě.

Soutěž 3Mladí kuchaři dostali řadu praktických rad od těch nejlepších v oboru, a náležitě si jich cení. Zároveň ale už umí mít i vlastní názor. „Každá informace je užitečná, ale s některými každý nemusí souhlasit," říká na pódiu Stanislav Blažka z Velkého Meziříčí.

Ing. Markéta Kvasničáková
Učitelka odborných předmětů