První národní kolo gastronomické soutěže Trophée Mille

IMG 7685Poprvé v České republice a poprvé v Jihlavě se dne 16. listopadu 2019 uskutečnilo národní kolo soutěže Trophée Mille pro střední gastronomické školy.

V první části City parku vznikla čtyři plnohodnotná kuchařská studia, a tak se kolemjdoucí návštěvníci mohli budoucím profesionálním kuchařům dívat přímo pod ruce. Povinné suroviny byly: králičí hřbet, brambory, tvaroh a med z Vysočiny. Ostatní už bylo na fantazii a umu soutěžících. Porota byla složena z českých šéfkuchařů a cukrářů a mediálně známých osobností.IMG 7687

V druhé části obchodního domu byly vytvořeny prodejní stánky, kde žáci čtyř krajských škol prezentovali svoje výrobky. Každá škola měla za úkol vytvořit dva sladké a dva slané pokrmy.

IMG 7688Žáci naší školy oboru Kuchař–číšník přichystali mikulášské perníčky a sušenky Lotusky. Jako slané pokrmy si vybrali masovou tlačenku a bůčkovou roládu. V průběhu programu si žáci svoje výrobky prezentovali na pódiu. Perníčky udělaly radost hlavně dětem, sušenky ženám a slané pokrmy ocenili hlavně muži.

Soutěž měla vysokou úroveň, návštěvníkům a žákům se velmi líbila.

Bc. Hana Lavická a Mgr. Jana Vaculová