Kurz Barteniding & Working flair

20191014 090933Ve dnech 14.-18. října 2019 proběhl na naší škole kurz Bartending & Working flair pod vedením Davida Neumanna.

Kurzu se zúčastnilo 13 studentů ze všech ročníků. Počáteční nervozita a obavy rychle opadly, neboť se celý týden nesl v příjemném a přátelském duchu. První den byl převážně seznamovací, věnovaný hlavně teorii a historii, ale došlo i na míchání prvních koktejlů. Ostatní dny se studenti od rána až do pozdních odpoledních hodin učili. Dopoledne se věnovali převážně teorii a odpoledne přišla na řadu praxe.

20191014 090954Naučit se některé základní triky se shakerem nebo třeba s lahví, to bylo pro některé nemyslitelné, ale stačilo pár hodin tréninku a začaly se dostavovat první výsledky. Ale opravdovou výzvou bylo naučit se skoro 60 drinků za týden. V rámci 42. GASTRODNE David předvedl pořádnou show, která zaujala nejednoho kolemjdoucího. Lahve a shakery lítaly vzduchem a publikum nadšeně tleskalo.

received 542413382983957Týden uběhl jako voda a blížily se závěrečné zkoušky, které se skládaly z praktické i teoretické zkoušky. Přes všechny obavy se všem studentům povedlo úspěšně kurz absolvovat! Teď už je pouze na nich, zda v tom budou pokračovat a jak s novými zkušenostmi naloží.

Nicole Linhartová
žákyně 2. A