Závěrečné zkoušky třídy 3. K

zaverecky„Závěrečky" probíhaly od pondělí 8. června do čtvrtka 11. června 2020. Skládaly se z několika částí: založení a „obhájení" slavnostní tabule, vaření pokrmů, jednoduché a složité obsluhy hosta nebo přípravy pokrmu před hostem.

Žáci byli rozděleni do dvou skupin. V pondělí vařila první skupina. Při zahájení si žáci vylosovali úkoly na další den. Úkoly se skládaly z hlavního chodu a pokrmu, který se připravil před hostem, např. flambování palačinek a ovoce, dohotovování koktejlu před hostem, dranžírování pstruha a servis vína. Také proběhl servis studených předkrmů a teplých moučníků formou složité obsluhy. Poté se žáci „zaměřili " na vaření hlavního chodu ze své závěrečné práce.

V tomto týdnu proběhly i obhajoby slavnostních tabulí se založením pro dvě osoby. Slavnostní tabule si navrhl každý sám, podle vylosované příležitosti. V nabídce byla zajímavá témata, např.: Putujeme Balkánem, Svět 2020, Významné dny naší republiky, Speciality šéfkuchaře aneb retro tradice.

Myslíme si, že jsme se celý rok poctivě připravovali a zkoušky jsme zvládli se ctí.

Anna Břízová, Jana Šabatková, žákyně 3. ročníku oboru Kuchař-číšník

• Hotelu International Brno