Zpráva z gastronomické soutěže „TROPHÉE MILE" v Jihlavě

Z organizační stránky soutěž začala 5. 11. 2021 příjezdem soutěžních týmů a uložení boxů s inventářem a surovinami do prostor jihlavské školy v časovém rozmezí 9:30–10:30. Poté následovalo testování a kontrola certifikátu COVID. V 12:00 byly týmy ubytovány v domově mládeže. Ve 13:00 následoval slavnostní oběd ve školní jídelně. Týmy obdržely volné vstupenky do ZOO, kterou mohly ve volném čase navštívit.

Soutěže se zúčastnilo osm škol – Havlíčkův Brod, Jihlava, Velké Meziříčí, Třebíč, Žďár n/S, SČMSD Znojmo, HŠ Pardubice a Brno Slavkov. V 19:00 jsme byli pozváni na slavnostní raut v restauraci „Tři Knížata", zde žáci a pedagogové dostali kuchařské rondony a zástěry, dárek od Kraje Vysočina.

Druhý den v sobotu 6. 11. 2021 po snídani ve školní jídelně všichni odjížděli do City Parku, kde soutěž probíhala. Po celou dobu soutěže měly týmy zajištěno občerstvení i pitný režim.

Náš tým č. 7, který soutěžil od 15:00 do 17:00 hod., tvořili studenti Pavlína Svobodová a Filip Vala. Soutěž moderovala dvojice „NASTY A EN.DRU". Slavnostní vyhlášení výsledků proběhlo v 19:30. Byla vyhlášena první tři místa, další místa se nezveřejňovala. Sice jsme neobsadili přední místo, ale získali jsme neocenitelné zkušenosti, které uplatníme do budoucna.

Vítězné týmy:

1. Havlíčkův Brod
  2. Jihlava
  3. Pardubice

Ve Velkém Meziříčí, 7. 11. 2021.
Ing. Markéta Kvasničáková

• Hotelu International Brno