Výlet do vily Tugendhat

Dne 2. listopadu 2021 se vydala naše třída 3. A na exkurzi do Brna. Počasí nám sice moc nepřálo, ale to nic nezměnilo na naší radosti a nadšení. A tak jsme v brzkých ranních hodinách vyjeli z Velkého Meziříčí směr Černá Pole, kde nás čekala prohlídka vily Tugendhat.

Ve vile jsme byli mile překvapeni, jak je nadčasová a rozsáhlá. Dozvěděli jsme se spoustu nových poznatků, ať už z oblasti historie, architektury nebo o rodině Tugendhatových. Prohlédli jsme si spoustu stavebních prvků, kterými je vila zdobená, například onyxová zeď, mléčná stěna, velká okna s výhledem na Brno nebo unikátní systém klimatizace. Za krásnou prohlídku však vděčíme především šikovné paní průvodkyni, která nás dokázala zaujmout a všechno nám pěkně vysvětlila a ukázala.

Po prohlídce vily nás čekal rozchod v centru Brna, který jsme využili k občerstvení, posezení v kavárnách nebo k nákupu suvenýrů. Nakonec jsme navštívili Quality Hotel Brno Exhibition Centre, kde jsme si prohlédli krásné prostory hotelu, ve kterém si zanedlouho několik z nás vyzkouší pracovat v rámci praxe.

Z výletu jsme se vrátili nadšení a plní nových dojmů. Největší dík však patří paní učitelce Mgr. Zuzaně Titzové, která výlet zorganizovala a byla ochotná s námi jet i za těchto nelehkých epidemiologických podmínek. Další poděkování patří paní učitelce Mgr. Petře Tomanové, která s námi jela jako dozor. A nesmíme opomenout ani na pana řidiče, který nás bez problémů dopravil do Brna a zpátky. Už teď se těšíme na další školní výlet!

Nancy Balievová

20211102 09400420211102 094555