Žluto-modrý den

Dne 23. 3. 2022 se uskutečnil na Hotelové škole Světlá a SOŘŠ Velké Meziříčí Žluto-modrý den věnovaný Ukrajině, který zrealizovaly třídy 2. A a 1. K za pomoci žáků z 1. A, 3. A a 3. K.

Po dlouhých přípravách, kterým v kuchyni šéfoval Matěj Sobotka, v 10:00 zahájil program celého dne žák 2. A Matěj Palán svým úvodním proslovem. Hudební program zajistili paní učitelka Jasna Rapušáková, která se postarala o zpěv, a David Nevosad svou hrou na kytaru. Po hudebním vystoupení následoval zbytek programu, tedy prodej ukrajinských pokrmů, nealkoholických drinků a lahodné kávy.

Díky spolupráci obou tříd, učitelek odborných předmětů, zaměstnanců a žáků celé školy se nám podařilo vybrat na podporu postižené Ukrajiny více než 23 000 korun.

Na závěr bychom chtěli poděkovat paní učitelce Gabriele Bibrové, Marii Dvořákové, které nám pomohly akci zrealizovat. Dík také patří paní učitelce Jitce Trojánkové, která celou akci iniciovala.

Nikola Čermáková, 2. A

• Hotelu International Brno