Další akce školy

Filmový festival Jeden svět

V pátek 1. 4. 2022 se v klubovně naší školy sešli studenti 3. A, 1. PA a 1. PB, aby se zúčastnili školní projekce mezinárodního filmového festivalu Jeden svět, který každoročně pořádá organizace Jeden svět na školách, která je jedním ze vzdělávacích programů organizace Člověk v tísni. Jedná se o největší festival dokumentárních filmů o lidských právech na světě. Festival probíhá v Praze a v regionech. Naše škola již několik let spolupracuje s Třebíčí. Vstřícností tamějších organizátorů se projekce uskutečnila přímo v prostorách naší školy.

Letošní 24. ročník se zaměřil na složitou cestu svobody v některých zemích světa. Vzhledem k současné mezinárodní situaci jsme zhlédli film Zatracená práce, který ukazoval, co obnáší poskytování nezávislého zpravodajství v současném Rusku. Po projekci následovala zhruba půlhodinová moderovaná beseda s panem Kopečkem z Třebíče.

Studenty téma velice zaujalo, o čemž svědčilo množství dotazů a postřehů.

Mgr. Zuzana Titzová

Partneři školy

 • VÝTAHY, s.r.o.
 • Jelínkova vila
 • U Bílého koníčka
 • Hotel Pod Zámkem
 • Město Velké Meziříčí
 • Hotel Gustav Mahler
 • Premier Hotel International Brno
 • Bohemia Sekt
 • EA Business Hotel Jihlava
 • Restaurace a kavárna Jupiter
 • Restaurant Panorama
 • Hotel Skalský dvůr
 • Restaurace Nový Svit
 • Restaurant Formanka
 • Restaurace U Šidlů
 • Hotel U Raušů
 • AGADOS, spol. s r.o.
 • PAL, spol. s r.o.
 • Renova - Malec & Kadlec s. r. o.
 • Horácké autodružstvo Velké Meziříčí
 • Daně pro lidi
 • Hotelu International Brno

Fond Vysočiny

Chci být v obraze

Díky našemu newsletteru víš o tom, co se u nás děje :)

Nahoru