Exkurze na jih Moravy

XWSF9298Ve čtvrtek 21. 4. 2022 se uskutečnila odborná exkurze tříd 1. A, 2. A, 3. A, 1. K a 3. K do Čejkovic a Valtic.

Den začal zajímavě, do jednoho z autobusů již na parkovišti ve Velkém Meziříčí lehce narazilo poštovní auto. Naštěstí nebyly škody velké a nikomu se nic nestalo.

IMG 1192Po příjezdu do Čejkovic jsme měli menší rozchod, který jsme využili k občerstvení v kavárně firmy Sonnentor, k nákupu firemních produktů a také k návštěvě vyhlídky. Exkurze se účastnilo 64 žáků, a tak následovalo rozdělení do skupin. Naše skupina si nejdříve vyslechla zajímavé informace od personalisty firmy, pana Ing. Víta Ráčka.

Hned potom přišla na řadu exkurze do skladových prostor a také do výroby firmy Sonnentor. Na závěr prohlídky každý obdržel malý dáreček, bio čaj.

Autobusem jsme se přesunuli do Valtic, kde na nás na terase zámeckého hotelu Anton Florián čekal ředitel hotelu pan Jiří Švestka. Ten se stal naším průvodcem po odbytových, ubytovacích i výrobních prostorech hotelu a také části zámeckých prostor, které hotel využívá při cateringových akcích.

Závěr exkurze patřil návštěvě vinařství Obelisk a Moravíno. Prohlídka byla doplněna o spoustu informací o výrobě vína.

Nikola Čermáková, 2. A

• Hotelu International Brno