Ohlédnutí za Dnem otevřených dveří ve Světlé ve školním roce 2016/2017

MG_7801Ve čtvrtek 1. prosince 2016 se v Hotelové škole Světlá a Střední odborné škole řemesel Velké Meziříčí konal Den otevřených dveří.
Také letos byl ve znamení adventní, předvánoční tematiky. Návštěvníci se mohli sami přesvědčit, že se naši žáci a jejich učitelé mají čím pochlubit.

A co Vás, vážení hosté, čekalo za dveřmi Světlé?

Připomeňme programovou nabídku letošního Dne otevřených dveří:

• Informace o možnostech studia na škole
  • Interaktivní činnosti a soutěže pro žáky základních škol
  • Přijímací zkoušky nanečisto
  • Prohlídka školy – odborné učebny, pracoviště odborného výcviku, domov mládeže
  • Ukázky barmanského umění a vyřezávání ovoce a zeleniny
  • Soutěž "Tvoříme betlémy"
  • Předávání Europassů mobilita žákům, kteří absolvovali stáž v Rakousku a Itálii
  • Občerstvení a ochutnávky z naší i zahraniční kuchyně
  • Prezentace pokrmů zahraniční gastronomie spojené s degustací
  • Prezentace speciálního inventáře, umění obsluhy
  • Prezentace zahraničních praxí

Věříme, vážení návštěvníci, že jste u nás obdrželi všechny potřebné informace. Vytvořili jsme pro Vás program sestavený z interaktivních činností a soutěží, vyzkoušeli jste si přijímací zkoušky nanečisto, prohlédli jste si školu, odborné učebny, pracoviště odborného výcviku i domov mládeže včetně vystavených prací žáků.

Naši žáci se pochlubili svými cukrářskými dovednostmi, výrobou betlémů, dezertů, perníků a čajového pečiva a uměním carvingu. Nabídli jsme Vám občerstvení a ochutnávky naší i zahraniční kuchyně a také prezentaci speciálního inventáře a umění stolování.

Na pracovišti odborného výcviku na ulici Zahradní jste mohli zhlédnout ukázky moderní zemědělské techniky zapůjčené firmou P + L, která je naším smluvním pracovištěm. Dále jste zde při praktických činnostech mohli vidět žáky všech technických učebních oborů. Například elektrikáři zapojovali vypínače, letovali a pájeli, automechanici demontovali osobní automobil a opraváři zemědělských strojů opravovali traktor a vlečku a prováděli ruční obrábění (pilovali, řezali, vrtali aj.).

Při této příležitosti školu navštívili také pracovníci odboru školství Kraje Vysočina. Naši hosté pak společně s ředitelkou školy poblahopřáli žákům, kteří na podzim absolvovali měsíční stáž v Rakousku a Itálii v rámci projektu Erasmus+ a nyní převzali Europassy mobilita. Mladí stážisté pak v rámci prezentace připravili malé pohoštění v podobě italských specialit:

• Aperol Spritz
  • Salát Caprese
  • Polévka Minestrone
  • Mini pizza
  • Ragu - Tortellini
  • Lasagne alla bolognese
  • Tiramisú

Děkujeme Vám, návštěvníci a přátelé „Světlé", za přízeň, kterou jste nám věnovali, a doufáme, že se Vám u nás líbilo. Rádi Vás znovu přivítáme.

Upozorňujeme, že Odpoledne otevřených dveří pořádáme také v pátek 13. ledna 2017 od 13.00 do 16.00 hod.

Těšíme se na Vás a přejeme Vám příjemné prožití svátků vánočních a do nového roku 2017 hodně zdraví, štěstí a pracovních úspěchů.

Mgr. Stanislav Svoboda
zástupce ředitelky