GASTRODEN, GASTRONOMICKÉ SOUTĚŽE

Ohlédnutí za 39. GASTRODNEM na Světlé

39-Gastroden-Svetla-093Ve středu 12. října 2016 přivítali zaměstnanci a žáci Hotelové školy Světlá a Střední odborné školy řemesel Velké Meziříčí návštěvníky tradiční gastronomické výstavy – 39. GASTRODNE.

A co mohli naši hosté letos zhlédnout?

Především to byla gastronomická výstava slavnostních mís, výrobků studené kuchyně, cukrářských výrobků a slavnostních tabulí, jež připravují v rámci gastronomického projektu žáci 4. ročníku a žáci odborných kurzů pod vedením mistrů svého oboru.

Program letošního GASTRODNE dále tvořily celostátní a regionální soutěže:

• UKAŽ, CO UMÍŠ - cukrářská nominační soutěž pro finále celostátní soutěže
  • Gastro Junior Brno - Bidvest Cup 2018 obor cukrář,
  • POSAĎTE SE, PROSÍM - soutěž družstev v přípravě slavnostních tabulí,
  • POZNEJ, CO JÍŠ - soutěž pro žáky základních škol.

39-Gastroden-Svetla-091Hosté letošní gastronomické výstavy se mohli znovu dozvědět mnoho nového. Zajímavým oživením byly například prezentace hotelů a restaurací – pracovišť odborného výcviku.

Do programu GASTRODNE byla jako vždy zařazena i řada přednášek a prezentací z oblasti gastronomie pod společným názvem KULINÁŘSKÁ AKADEMIE:

• MASTERCHEF – ukázka kuchařských dovedností Petra Jonáše,
  • KÁVA – příprava kvalitní kávy, od suroviny k nápoji,
  • SPECIALITY Z JELÍNKOVY VILY,
  • JAK SE RODÍ DORT S FIRMOU DORTISIMO – používání speciálních cukrářských technik v podání Tomiho Reida,
  • BIDVEST SHOW – úprava a degustace čerstvých ryb,
  • JAK POZNÁTE KVALITNÍ VÍNO – řízená degustace,
  • SAN BENEDETTO DEL TRONTO – pozvánka do Itálie, prezentace turistického regionu.

39-Gastroden-Svetla-047

Také tradiční PODZIMNÍ VÝSTAVA OVOCE A ZELENINY se oprávněně setkala s velkým zájmem veřejnosti.

Součástí letošního GASTRODNE byl opět DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ.

Zájemci o studium na Hotelové škole Světlá a Střední odborné škole řemesel Velké Meziříčí si mohli zase vyzkoušet PŘIJÍMACÍ ZKOUŠKY NANEČISTO, seznámit se s vybavením školy a se studijními možnostmi, které škola nabízí, včetně informací o zahraničních odborných praxích a stážích.

Návštěvníkům se také v rámci projektu EDISON, zaměřeného na mezikulturní vzdělávaní na středních školách, představili stážisté z Gruzie, Kostariky a Indie.

Počasí sice letos nepřálo, ale restaurace a kavárna, degustace a ochutnávky jistě zpříjemnily návštěvníkům pobyt.

Říjnový termín GASTRODNE sice neumožňuje zařadit do programu venkovní soutěže, o tradiční venkovní akce – barmanské soutěže, gastroštafetu – nejsou ovšem návštěvníci školy ochuzeni. Každoročně v tradičním květnovém termínu pořádáme DEN GASTRONOMICKÝCH SOUTĚŽÍ.

Také letos navštívila výstavu řada vzácných hostů: senátor František Bradáč,
představitelé Kraje Vysočina a města Velké Meziříčí v čele s hejtmanem Jiřím Běhounkem, radní pro oblast školství, mládeže a sportu Janou Fialovou a starostou města Radovanem Necidem, prezident Provinciale Confcommercio z Itálie Fausto Calabresi, ředitel SOŠ ze slovenských Šuran Róbert Polák.

Zaměstnanci a žáci Hotelové školy Světlá a Střední odborné škole řemesel Velké Meziříčí děkují všem hostům za návštěvu a těší se na všechny přátele SVĚTLÉ ve čtvrtek 1. prosince 2016, kdy pořádáme tradiční MIKULÁŠSKÝ DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ.

A za rok na jubilejním 40. GASTRODNU na shledanou!

Mgr. Stanislav Svoboda
zástupce ředitelky školy

Výsledkové listiny39-Gastroden-Svetla-095

Více foto naleznete ve fotogalerii