GASTRODEN, GASTRONOMICKÉ SOUTĚŽE

Zpráva o 41. GASTRODNU

IMG 5413Ve středu 17. října 2018 přivítali zaměstnanci a žáci Hotelové školy Světlá a Střední odborné školy řemesel Velké Meziříčí návštěvníky tradiční gastronomické výstavy – 41. GASTRODNE.

Letošní gastronomická výstava byla ve znamení 100. výročí založení republiky.

Tomu odpovídalo tematické zaměření mezinárodní cukrářské soutěže „Ukaž, co umíš" a soutěže v carvingu, kde se na předních místech umístili naši žáci.

A co mohli naši hosté letos zhlédnout?

Především to byla gastronomická výstava slavnostních mís, výrobků studené kuchyně a cukrářských výrobků, jež připravili žáci školy pod vedením učitelek odborného výcviku a praxe a žáci odborných kurzů pod vedením mistrů svého oboru.

Program letošního GASTRODNE dále tvořily celostátní a regionální soutěže:

 • UKAŽ, CO UMÍŠ - soutěž žáků středních škol v oboru cukrář,
 • CO SE U NÁS NAUČÍŠ - soutěž pro žáky základních škol.

Svou nemalou „troškou do mlýna" přispěly svými prezentacemi hotely a restaurace – pracoviště odborného výcviku žáků školy.

Hosté letošní gastronomické výstavy se mohli zároveň dozvědět a naučit mnoho nového. Do programu 41. GASTRODNE byla zařazena řada přednášek a prezentací z oblasti gastronomie pod společným názvem KULINÁŘSKÁ AKADEMIE:

 • O VAŘENÍ S MARKÉTOU HRUBEŠOVOU – kuchařské ukázky a autogramiáda vlastních kuchařek,
 • PRVOREPUBLIKOVÉ MENU – ukázka kuchařských dovedností šéfkuchaře Jana Vaňka,
 • PIVO JAK HO NEZNÁME – speciality z Jelínkovy vily,
 • JAK POZNÁTE KVALITNÍ VÍNO – řízená degustace vína,
 • SALON KRÁSY – studio Marcela,
 • KAVÁRNA A BISTRO TERMOSKA – zdravě a chutně.
 • SAN BENEDETTO DEL TRONTO – pozvánka do Itálie, prezentace turistického regionu.

S velkým zájmen se setkala také tradiční PODZIMNÍ VÝSTAVA OVOCE A ZELENINY. Návštěvníci zde mimo jiné mohli zhlédnout putovní vítězný pohár, který získali naši žáci za vítězství v krajské soutěži GRAND PRIX KAIPAN 2018.

Ve školní klubovně si pamětníci a zájemci o historii prohlédli fotografie, videa, almanachy připomínající uplynulých 40 ročníků GASTRODNŮ.

Součástí letošního GASTRODNE byl opět DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ.

Zájemci o studium na Hotelové škole Světlá a Střední odborné škole řemesel Velké Meziříčí si mohli vyzkoušet PŘIJÍMACÍ ZKOUŠKY NANEČISTO, seznámit se s vybavením školy a se studijními možnostmi, které škola nabízí, včetně informací o zahraničních odborných praxích a stážích.

Restaurace a kavárna, degustace a ochutnávky také zpříjemnily pobyt našim návštěvníkům.

Říjnový termín GASTRODNE sice neumožňuje zařadit do programu venkovní soutěže, o tradiční venkovní akce – barmanské soutěže, gastroštafetu – nejsou ovšem návštěvníci školy ochuzeni. Každoročně v tradičním květnovém termínu pořádáme DEN GASTRONOMICKÝCH SOUTĚŽÍ.

Také letos navštívila výstavu řada vzácných hostů: představitelé Kraje Vysočina a města Velké Meziříčí v čele s radní pro oblast školství, mládeže a sportu Janou Fialovou a starostou města Josefem Komínkem, prezident Provinciale Confcommercio z Itálie Fausto Calabresi, ředitel SOŠ ze slovenských Šuran Róbert Polák.

Zaměstnanci a žáci Hotelové školy Světlá a Střední odborné škole řemesel Velké Meziříčí děkují všem hostům za návštěvu a těší se na všechny přátele SVĚTLÉ ve středu 5. prosince 2018, kdy pořádáme tradiční MIKULÁŠSKÝ DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ.

A za rok 16. října 2019 na 42. GASTRODNU na shledanou!

Mgr. Stanislav Svoboda
zástupce ředitelky školy

 

Partneři školy

 • VÝTAHY, s.r.o.
 • Jelínkova vila
 • U Bílého koníčka
 • Hotel Pod Zámkem
 • Město Velké Meziříčí
 • Hotel Gustav Mahler
 • Premier Hotel International Brno
 • Bohemia Sekt
 • EA Business Hotel Jihlava
 • Restaurace a kavárna Jupiter
 • Restaurant Panorama
 • Hotel Skalský dvůr
 • Restaurace Nový Svit
 • Restaurant Formanka
 • Restaurace U Šidlů
 • Hotel U Raušů
 • AGADOS, spol. s r.o.
 • PAL, spol. s r.o.
 • Renova - Malec & Kadlec s. r. o.
 • Horácké autodružstvo Velké Meziříčí
 • Daně pro lidi
 • Hotelu International Brno

Fond Vysočiny

Chci být v obraze

Díky našemu newsletteru víš o tom, co se u nás děje :)

Nahoru