Warning
  • Z důvodu opatření proti šíření koronaviru a uzavření škol jsou všechny akce školy od 11. 3. 2020 do odvolání zrušeny.

GASTRODEN, GASTRONOMICKÉ SOUTĚŽE

Den gastronomických soutěží 2. dubna 2020

Přijměte naše srdečné pozvání na tradiční DEN GASTRONOMICKÝCH SOUTĚŽÍ, který pořádá Hotelová škola Světlá a Střední odborná škola řemesel Velké Meziříčí ve čtvrtek 2. dubna 2020 od 8:00 do 17:00 hod. Ve stejném termínu od 9:30 do 14:00 se účastníme Dne mezinárodní kuchyně v českých školních jídelnách, kdy za účasti velvyslance Italské republiky J. E. Francesca Saveria Nisia a dalších hostů pořádáme DEN ITALSKÉ KUCHYNĚ.

italieProběhen příprava tradičního obědového menu ve školní jídelně pro hosty, žáky i zaměstnance školy.

Soutěží se v rámci tradičního dne gastronomických soutěží zúčastňují žáci odborných škol z celé republiky i ze zahraničí. Zároveň pořádáme soutěže pro žáky základních škol.

Uskuteční se tři soutěže pro žáky středních škol:

• Barmani baví veřejnost výrobou pestrých drinků, obratností a vytříbenou technikou práce v rámci celostátní barmanské soutěže PHILIBERT ROUTIN CUP.
  • Jemnost, preciznost a cit pro volbu surovin předvádějí baristé v soutěži CARRARO BARISTA SVĚTLÁ CUP.
  • Na GASTRO ŠTAFETĚ si družstva číšníků poměřují rychlost a obratnost při obsluze hostů a divák si uvědomí, jaké sportovní a profesní výkony obsluha hostů vyžaduje.

CARRARO bARISTA SVĚTLÁ CUP 2020

docxCARRARO BARISTA SVĚTLÁ CUP 2020 - přihláška
pdfCARRARO BARISTA SVĚTLÁ CUP 2020 - propozice
docxCARRARO BARISTA SVĚTLÁ CUP 2020 - dotazník moderátora

PHILIBERT ROUTIN CUP 2020

docxPHILIBERT ROUTIN CUP 2020 - přihláška
pdfPHILIBERT ROUTIN CUP 2020 - propozice
docxPHILIBERT ROUTIN CUP 2020 - dotazník moderátora

GASTRO ŠTAFETA 2020

docGASTRO ŠTAFETA 2020 - přihláška
pdfGASTRO ŠTAFETA 2020 - propozice
pdfGASTRO ŠTAFETA 2020 - pravidla

Soutěže pro žáky základních škol

pdfVýtvarná soutěž - BARVY ITÁLIE 2020
pdfO ZLATOU VAŘEČKU 2020 - propozice
pdfZDOBÍM, ZDOBÍŠ, ZDOBÍME 2020 - propozice
docxPřihláška na soutěže O Zlatou Vařečku a Zdobím, zdobíš, zdobíme

V rámci letošních gastronomických soutěží mohou návštěvníci zhlédnout také přehlídku slavnostních tabulí, které připraví a předvedou žáci 3. ročníku oboru vzdělání Kuchař–číšník. Žáci se také jako každý rok zapojí do tradiční celonárodní veřejné sbírky Český den proti rakovině.

Všichni účastníci tak získají cenné zkušené zkušenosti v gastronomických profesích barman, barista a číšník.

Program a informace ke Dni gastronomických soutěží budou ještě upřesněny.