Úspěchy našich studentů

Kuchař Vysočina Junior 2017 open

058Ve středu 5. dubna 2017 se v budově Obchodní akademie a Hotelové školy Havlíčkův Brod konal druhý ročník soutěže Kuchař Vysočiny Junior 2017 open.

Záštitu nad soutěží převzala Ing. Jana Fialová, radní Kraje Vysočina. Soutěž byla určena žákům středních gastronomických škol a učilišť a zúčastnilo se jí deset dvoučlenných týmů. Úkolem každého týmu bylo připravit v časovém limitu devadesáti minut studený předkrm a hlavní chod s omáčkou a přílohou ve čtyřech porcích. Všichni soutěžící museli použít dvě povinné ingredience: pstruha duhového (dodavatel Rybářství Vysočina, v.o.s., Chotěboř) a čerstvý kozí sýr přírodní (dodavatel ekologická rodinná farma Kozí dvorek, Olešenka u Přibyslavi).

016Připravit studený předkrm z kozího sýra, vykostit pstruha, tepelně ho upravit, připravit přílohy a omáčky a vše servírovat tak, aby pokrmy předložené před porotu lákaly svým vzhledem, měly správnou teplotu a vynikající chuť, nebylo vůbec jednoduché. Všichni soutěžící však byli velmi dobře připraveni a s náročným úkolem se dokázali vyrovnat.

017Naši školu reprezentovali žáci 2. ročníku oboru vzdělání Kuchař – číšník Zdeněk Šíma a Shady El Sayed. Jejich předkrm nesl název „Pěna z kozího sýra s rakytníkovým chutney a ořechovými lívanečky". Hlavní pokrm byl „Filet ze pstruha s bramborovo-citronovým pyré, zelenina julianne, konfitovaný citron a koprový dip."

Kluci svůj úkol splnili a umístili se na krásném 5. místě.

Chtěla bych touto cestou poděkovat žákům za reprezentaci a panu kuchaři Rosťovi za pomoc, ochotu a výborné nápady.

Bc. Hana Lavická