Úspěchy našich studentů

Úspěchy fiktivních firem

IMG 0183Dne 4. února 2020 jsme se zúčastnili Veletrhu fiktivních firem pod záštitou Střední školy informatiky, poštovnictví a finančnictví v Brně. V letošním roce se veletrhu zúčastnilo 20 firem z celé České republiky. Z naší školy se zúčastnily dvě fiktivní firmy.

Firma SNK PORT, s.r.o. se zabývá nákupem a prodejem sportovní obuvi. Firma Lentilky, s.r.o. se zabývá výrobou a prodejem HOME MADE produktů, především marmelád, sýrů a salámů.

IMG 20200204_120929Do přípravy na veletrh se zapojili všichni studenti z fiktivních firem, někteří nejen ve vyučování, ale i ve svém volném čase. Museli připravit katalog, elektronickou prezentaci, propagační materiály, vizitku, letáky a vymyslet výzdobu stánku. V Brně pak firmu reprezentovali:

• Za firmu SNK PORT: Daniel Kittler, Michaela Chloubová a Jan Staněk.
  • Za firmu Lentilky: Adam Kubíček, Kateřina Filipová a Adéla Kolářová.

Při obchodování si studenti vyzkoušeli prodej zboží, prezentaci firmy, propagaci, komunikaci se zákazníky a vyplňování dokladů. Během veletrhu probíhají soutěže v několika kategoriích.

diplomV soutěži o nejlepší leták se firma SNK PORT umístila na vynikajícím 1. místě, v soutěži o nejlepší stánek na 6. místě a v soutěži o nejlepší vizitku také na 6. místě.

V soutěži o nejlepší stánek se firma Lentilky umístila na 4. místě, v soutěži o nejlepší logo a slogan na 5. místě a v soutěži o nejlepší katalog na 6. místě.

Za vzornou reprezentaci školy studentům děkujeme.

Ing. Dana Mieržwinská, Mgr. Jana Havelková