Úspěchy našich studentů

Úspěchy žáků v ekonomických soutěžích

IMG 20220614_111920Ve školním roce 2021/2022 dosáhli žáci naší školy přes problémy spojené s pandemií Covidu 19 velmi dobrých výsledků v několika soutěžích:

Žáci 4. ročníku oboru Hotelnictví se zapojili v rámci výuky předmětu Fiktivní firma do celostátní soutěže O nejlepší slogan a O nejlepší vizitku fiktivní firmy. Tuto soutěž pořádá Národní pedagogický institut Praha. Soutěžilo 56 firem z celé České republiky. Do přípravy na soutěže se zapojili všichni studenti z fiktivních firem, někteří nejen při vyučování, ale i ve svém volném čase.
V soutěži O nejlepší slogan se firma Lentilky, s.r.o. umístila na 4. místě a firma SNK PORT na 9. místě.
V soutěži O nejlepší vizitku se firma Lentilky, s.r.o. umístila na 7. místě.

IMG 20220613_120518V celostátní soutěži Zaúčtuj to, kterou pořádá MŠMT, vytvořili žáci 3. ročníku oboru Hotelnictví a 1. ročníku oboru Podnikání smíšený tým a s odvahou se pustili do zápolení. Soutěžili: Jan Mach, Miroslav Třetina a Radvan Kosek.
V základním kole, které se konalo v areálu Provozně – ekonomické fakulty Mendelovy univerzity v Brně, se umístili z 15 týmů na krásném 5. místě.

Žáci 3. A oboru Hotelnictví se zapojili také do ekonomické simulační hry Unisim 2022, která probíhala on-line. Do simulace se zapojili: Miroslav Třetina a Jiří Vemola. Přestože ze základního kola nepostoupili, získali cenné zkušenosti.

Jsme velmi rády, že přes všechny problémy, zrušené soutěže a jiné akce, omezení výuky a další překážky se žáci s elánem a odvahou zapojili do těchto soutěží a dosáhli tak dobrých výsledků. Vždyť jejich úspěchy nejsou jen důvodem k hrdosti nad jejich ekonomickým myšlením, ale mohou být i zdrojem obyčejné lidské radosti.

Za vzornou reprezentaci školy studentům děkujeme.

Ing. Dana Mieržwinská, Mgr. Jana Havelková

• Hotelu International Brno