Organizace školního roku 2021/2022

Č.j.: MSMT-5214/2020-3

Období školního vyučování a období školních prázdnin stanovuje zákon č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon), ve znění pozdějších předpisů. Podrobnosti k organizaci školního roku, druhy, délku a termíny školních prázdnin upravuje vyhláška č. 16/2005 Sb., o organizaci školního roku, ve znění pozdějších předpisů. Informace k organizaci školního roku 2021/2022 vycházejí z výše uvedených právních předpisů.

Období školního vyučování ve školním roce 2021/2022 začne ve všech základních školách, středních školách, základních uměleckých školách a konzervatořích ve středu 1. září 2021.

Podzimní prázdniny stanovuje MŠMT na středu 27. října a pátek 29. října 2021.

Vánoční prázdniny budou zahájeny ve čtvrtek 23. prosince 2021 a skončí v neděli 2. ledna 2022. Vyučování začne v pondělí 3. ledna 2022.

Vysvědčení s hodnocením za první pololetí bude žákům předáno v pondělí 31. ledna 2022.

Jednodenní pololetní prázdniny připadnou na pátek 4. února 2022.

Jarní prázdniny v délce jednoho týdne jsou podle sídla školy stanoveny takto:

<tdKroměříž, Uherské Hradiště, Vsetín, Zlín, Praha-východ, Praha-západ, Mělník, Rakovník, Plzeň-město, Plzeň-sever, Plzeň-jih, Hradec Králové, Teplice, Nový Jičín

TermínOkresy, obvody hl. města Prahy
7. 2. - 13. 2. 2022 Kroměříž, Uherské Hradiště, Vsetín, Zlín, Praha-východ, Praha-západ, Mělník, Rakovník, Plzeň-město, Plzeň-sever, Plzeň-jih, Hradec Králové, Teplice, Nový Jičín
14. 2. - 20. 2. 2022 Česká Lípa, Jablonec nad Nisou, Liberec, Semily, Havlíčkův Brod, Jihlava, Pelhřimov, Třebíč, Žďár nad Sázavou, Kladno, Kolín, Kutná Hora, Písek, Náchod, Bruntál
21. 2. - 27. 2. 2022 Mladá Boleslav, Příbram, Tábor, Prachatice, Strakonice, Ústí nad Labem, Chomutov, Most, Jičín, Rychnov nad Kněžnou, Olomouc, Šumperk, Opava, Jeseník
28. 2. – 6. 3. 2022 Benešov, Beroun, Rokycany, České Budějovice, Český Krumlov, Klatovy, Trutnov, Pardubice, Chrudim, Svitavy, Ústí nad Orlicí, Ostrava-město, Prostějov
7. 3. - 13. 3. 2022 Praha 1 až 5, Blansko, Brno-město, Brno-venkov, Břeclav, Hodonín, Vyškov, Znojmo, Domažlice, Tachov, Louny, Karviná
14. 3. - 20. 3. 2022 Praha 6 až 10, Cheb, Karlovy Vary, Sokolov, Nymburk, Jindřichův Hradec, Litoměřice, Děčín, Přerov, Frýdek – Místek

Poznámky k tabulce:

Praha 1 až 5 jsou městské části: Praha 1, Praha 2, Praha 3, Praha 4, Praha 5, Praha 11, Praha 12, Praha 13, Praha 16, Praha-Kunratice, Praha-Libuš, Praha-Lipence, Praha-Lochkov, Praha-Řeporyje, Praha-Slivenec, Praha-Šeberov, Praha-Újezd, Praha-Velká Chuchle, Praha-Zbraslav, Praha-Zličín.

Praha 6 až 10 jsou městské části: Praha 6, Praha 7, Praha 8, Praha 9, Praha 10, Praha 14, Praha 15, Praha 17, Praha 18, Praha 19, Praha 20, Praha 21, Praha 22, Praha-Kolovraty, Praha-Běchovice, Praha-Benice, Praha-Březiněves, Praha-Čakovice, Praha-Ďáblice, Praha-Dolní Chabry, Praha-Dolní Měcholupy, Praha-Dolní Počernice, Praha-Dubeč,Praha-Klánovice, Praha-Koloděje, Praha-Královice, Praha-Křeslice, Praha-Lysolaje, Praha-Nebušice, Praha-Nedvězí, Praha-Petrovice, Praha-Přední Kopanina, Praha-Satalice, Praha-Suchdol, Praha-Štěrboholy, Praha-Troja, Praha-Vinoř.

Velikonoční prázdniny připadnou na čtvrtek 14. dubna 2022.

Vyučování ve druhém pololetí bude ukončeno ve čtvrtek 30. června 2022.

Hlavní prázdniny budou trvat od pátku 1. července 2022 do středy 31. srpna 2022.

Období školního vyučování ve školním roce 2022/2023 začne ve čtvrtek 1. září 2022.

Státní svátky České republiky, významné dny

Státní svátky

• 1. leden – Den obnovy samostatného českého státu
  • 8. květen, Den vítězství
  • 5. červenec, Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje
  • 6. červenec, Den upálení Mistra Jana Husa.
  • 28. září, Den české státnosti
  • 28. říjen, Den vzniku samostatného československého státu
  • 17. listopad, Den boje za svobodu a demokracii

Ostatní svátky

• 1. leden - Nový rok
  • Velký pátek
  • Velikonoční pondělí
  • 1. květen - Svátek práce
  • 24. prosinec - Štědrý den
  • 25. prosinec - 1. svátek vánoční
  • 26. prosinec - 2. svátek vánoční

Státní svátky a ostatní svátky jsou dny pracovního klidu, kromě dnů nepřetržitého odpočinku zaměstnance v týdnu.

Významné dny

• 16. leden – Den památka Jana Palacha
  • 27. leden - Den památky obětí holocaustu a předcházení zločinům proti lidskosti
  • 8. březen- Mezinárodní den žen
  • 9. březen - Den památky obětí vyhlazení terezínského rodinného tábora v Osvětimi - Březince
  • 12. březen - Den přístupu České republiky k Severoatlantické smlouvě (NATO)
  • 28. březen – Den narození Jana Ámose Komenského
  • 7. duben - Den vzdělanosti
  • 5. květen - Květnové povstání českého lidu
  • 15. květen - Den rodin
  • 10. červen – Den památky obětí vyhlazení obce Lidice
  • 18. červen – Den hrdinů druhého odboje
  • 27. červen - Den památky obětí komunistického režimu
  • 21. srpen – Den památky obětí invaze a následné okupace vojsky Varšavské smlouvy
  • 11. listopad - Den válečných veteránů

Významné dny jsou dny pracovními.

Zákon č. 245/2000Sb. o státních svátcích, o významných dnech a o dnech pracovního klidu ve znění poslední úpravy zákonem č. 226/2017 Sb., ke dni 1.7.2017

Období školního vyučování ve školním roce 2021/2022 začne pro všechny žáky ve středu 1. září 2021 v 7:55 hod. v kmenových třídách (škola - hlavní budova).

• Hotelu International Brno