Projekt EDISON

IMG-20200302-WA0005Hotelová škola Světlá a Střední odborná škola řemesel Velké Meziříčí je partnerskou školou mezinárodního projektu Edison, který spojuje mladé lidi odlišných národností a kultur.

Od 23. do 28. února 2020 hostila 1 zahraniční stážistku z Indonésie, Wandu Kofifaf. Komunikace probíhala v anglickém jazyce. Ubytování jí bylo poskytnuto na internátu při škole. Zástupce žáků Marco Marangoni ji provedl školou a popovídal jí o historii a zajímavostech Velkého Meziříčí.

Žákům naší školy prezentovala svoji zemi v hodinách anglického jazyka. Její prezentace umožnila žákům seznámit se blíže s kulturou její země. Mnoho žáků má zábrany komunikovat v anglickém jazyce právě kvůli tomu, že ve svém životě nemá mnoho příležitostí se s cizinci setkat. Každoročně právě během týdne projektu Edison takovou příležitost dostávají. Většina žáků naší školy se se zájmem do prezentací zapojila a ptala se na otázky, které je zajímaly. Žáci si mohli prohlédnout indonéskou vlajku, ochutnat indonéské chilli nebo si vyzkoušet tradiční oděv. Prezentace byla následně doplněna online kvízem, který jednak testoval, kolik si toho zapamatovali o Wandě a její zemi, ale také jejich znalosti vlastní země a Evropy.

IMG-20200302-WA0006Wanda byla přátelská a ochotně s žáky komunikovala. Byl to její poslední týden v České republice a moc se jí na naší škole a ve Velkém Meziříčí líbilo. Také žákům Hotelové školy Světlá a Střední odborné školy řemesel se projekt líbil, přinesl oživení výuky a motivoval je k učení jazyků.

 

 

IMG-20200302-WA0009Ohlasy žáků:

 • 1. A - „Super projekt, dobře se mi komunikovalo a měla hodně dobrou prezentaci, jen škoda, že jsme ji měli jena na jednu hodinu a tu druhou kvíz, chtělo by to na delší dobu ... ."
 • 2. A - „Slečna byla příjemná. Připravila si zajímavé a zábavné aktivity."
 • 2. E/O - „Líbila se mi zábavná hra na telefonu." a „Dozvěděli jsme se něco o Indonésii."
 • 4. A - „Líbilo se mi, že se s námi nebála komunikovat a měli jsme možnost slyšet angličtinu i od nerodilého mluvčího." a „Líbilo se mi, že byla milá, upovídaná a vtipná. Kvíz, který vytvořila, byl velice pěkný a naučný. Naučila jsem se nové vědomosti o Palu, Jakartě a jejích zvycích."
 • 4. B - „Dozvěděla jsem se více o jejich zemi, zvycích a jídlu. Moc se mi to líbilo." a „Bylo to pro mě přínosné, dozvěděla jsem se nové informace o jiné zemi, poslouchala angličtinu. Slečna byla moc příjemná."
 • 1. P - „Kvíz se nám velice líbil, bylo to zábavné. Hlavně jsme se dozvěděli nové věci. Wanda byla velice přátelská, příjemná a společenská. Také nám chutnalo chilli, které dovezla na ochutnání."
 • 2. P - „Wanda mluvila velice srozumitelně. Díky tomu jsme mohli pochopit všechny zajímavé informace o Indonésii. To mělo přínos pro naše geografické znalosti a pro rozvoj angličtiny."

Ve Velkém Meziříčí 2. 3. 2020.
Mira Hladká

Partneři školy

 • VÝTAHY, s.r.o.
 • Jelínkova vila
 • U Bílého koníčka
 • Hotel Pod Zámkem
 • Město Velké Meziříčí
 • Hotel Gustav Mahler
 • Premier Hotel International Brno
 • Bohemia Sekt
 • EA Business Hotel Jihlava
 • Restaurace a kavárna Jupiter
 • Restaurant Panorama
 • Hotel Skalský dvůr
 • Restaurace Nový Svit
 • Restaurant Formanka
 • Restaurace U Šidlů
 • Hotel U Raušů
 • AGADOS, spol. s r.o.
 • PAL, spol. s r.o.
 • Renova - Malec & Kadlec s. r. o.
 • Horácké autodružstvo Velké Meziříčí
 • Daně pro lidi
 • Hotelu International Brno

Fond Vysočiny

Chci být v obraze

Díky našemu newsletteru víš o tom, co se u nás děje :)

Nahoru