Pokračování projektu mobility COOKING TOGETHER (VAŘÍME SPOLEČNĚ)

varime-spolecne-01Na základě již uskutečněných mobilit z česko-francouzského projektu – za podpory Kraje Vysočina, Vysočina Education a Erasmus+, zaměřeného na oblast vzdělávání v gastronomii, během nichž se setkávají zástupci škol, školských zařízení a jejich zřizovatelů z Vysočiny a z Champagne-Ardenne, proběhla další prezentace francouzské kuchyně na naší škole dne 3. 12. 2015 v rámci Dne otevřených dveří.

varime-spolecne-04V tento den jsme naplánovaly 4 ukázky
pokrmů typických pro region Champagne-Ardenne
, a to:předkrm - bramborové pyré se sýrem v těstíčku, polévku - čočkový krém s ardenskou šunkou, hlavní chod - farmářské kuře na způsob kohouta na víně s babiččinou oblohou a moučník - vafle s čokoládovou polevou ochucenou černým čajem.

Výstupem celého projektu bude kniha receptů, ve které budou metodicky zpracované 4 české a francouzské menu složené
z předkrmu, hlavního jídla a dezertu, a to v angličtině, češtině a francouzštině. Kniha bude obsahovat i slovníček vybraných slov z oboru gastronomie v AJ, FJ a ČJ, metodické listy pro učitele a pracovní listy pro žáky.

Mgr. Eva Čech Cejnková, Mgr. Gabriela Bibrová

varime-spolecne-02varime-spolecne-03varime-spolecne-05