Hotelová škola Světlá a SOŠŘ Velké Meziříčí se zapojila do projektu Cooking Together

erasmus logoPedagogové čtyř krajských středních škol z Vysočiny a stejný počet škol z francouzského regionu Champagne-Ardenne pracují od minulého roku na společném projektu s názvem Vaříme společně - Cooking Together.

Projekt je financován z programu Erasmus+, KA 2 - Spolupráce na inovacích a výměna osvědčených postupů - Strategická partnerství v oblasti vzdělávání, odborné přípravy a mládeže. Jeho cílem je zlepšit kvalitu a vzdělávací nabídku obou regionů, podpořit rozvoj nových a inovativních přístupů a vyměnit si zkušenosti v oblasti vzdělávání v gastronomii."Využít potenciál kolébky gastronomie, kterou francouzská kuchyně bezesporu je, by mělo asi 40 pedagogů z Vysočiny. Věřím, že zapojení do projektu je pro ně velkým přínosem a podaří se jim jej využít při výchově mladých kuchařů," uvedla radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová.

V roce 2015 se uskutečnilo celkem šest vzájemných návštěv na Vysočině i ve francouzském regionu. V prostorách Krajského úřadu Kraje Vysočina v Jihlavě byla k vidění výstava, která byla prvním konkrétním výsledkem projektu. Tvořilo ji celkem sedm panelů, mapujících už realizované vzdělávací aktivity ve Francii a v České republice. Zbývající tři panely budou po ukončení všech projektových činností doplněny informacemi o výstupech projektu a všech mobilitách.

Letos ještě dvanáct francouzských účastníků čeká krátkodobá stáž na Vysočině, zástupci všech zapojených škol se zúčastní Mezinárodního projektového setkání - Final Conference v Champagne-Ardenne - a nakonec vyjde kuchařka v angličtině, francouzštině a češtině s recepty, které společně vaří při krátkých stážích čeští a francouzští učitelé odborného předmětu vaření ze zapojených škol.

Erasmus+ je nový vzdělávací program Evropské unie na období 2014 - 2020, který podporuje spolupráci a mobilitu ve všech sférách vzdělávání, v odborné přípravě a v oblasti sportu a mládeže. Je nástupcem Programu celoživotního učení, programu Mládež v akci a dalších.

pdfStáhnout článek

Převzato ze zpravodaje KÚ Vysočina 03/2016