Praxe v zahraničí

Zahraniční partneři:

Škola nabízí vybraným žákům možnost letních zahraničních stáží, během nichž žáci pracují v gastronomických provozech. Žáci tak rozvíjí své interkulturní a jazykové kompetence a jsou konfrontování s reálnými pracovními nároky. Žáci významnou měrou rozvíjí svou samostatnost a otevírá se jim možnost uplatnění na mezinárodním trhu práce.

Partneři z Itálie a ze Slovenska se navíc účastní hlavní prezentační akce školy Gastroden. Pro partnerskou školu z Francie jsme zajistili odbornou stáž pro šest žáků v gastronomickém provozu hotelu International Brno a hotelu Morávka, MacLucullus Brno. Pro partnerskou školu ze Švédska jsme zajistili odbornou stáž pro dva žáky v Hotelu Pod Zámkem a v hotelu Jelínkova Vila ve Velkém Meziříčí.

Seznam zahraničních partnerů:

  • Plymouth College of Further Education, Plymouth, Velká Británie 
  • Confcommercio San Benedetto del Tronto, 
  • Itálie Zentralstelle für Arbeitsvermittlung, Frankfurt nad Mohanem, SRN 
  • Hotelová škola v Baseilles, Francie 
  • Stredná odborná škola Šurany, Slovenská republika 
  • Björknäsgymnasiet, Boden, Švédsko


Zahraniční praxe - destinace

Žáci školy odjíždějí každoročně do zahraničí získávat nové odborné a jazykové dovednosti, kompetence.

Slovensko

Nízké Tatry – Liptovský Ján

Liptovský Ján leží v okrese Liptovský Mikuláš, v údolí Jánské doliny pod výběžkem Nízkých Tater s nadmořskou výškou 654 m n. m. s vyhlídkou na Vysoké Tatry. Je známým rekreačním a turistickým místem v zimní i letní sezoně, s mnoha minerálními prameny a přírodními zajímavostmi, např. Demenovské jeskyně, vodní nádrž - pláže Liptovská Mara apod.


Hotel AVENA ***a penzion HOREC ***

1669106661_1669106660938

Francie

Paris - Hôtel Restaurant Campanile

Pro studující francouzštiny probíhá odborná praxe v hlavním městě Francie Paříži v řetězci hotelu Campanile. Hlavní město je největším francouzským turistickým městem se známými historickými a kulturními památkami, např. Eiffelovu věž nebo katedrálu Notre-Dame.


Hotel Campanile***, ředitel: MmeAngèle Mauries

Velká Británie

Plymouth, Dartmouth

Pro studující angličtiny je zajištěna praxe na jižním pobřeží Anglie, ve známých letoviscích v atraktivním prostředí. Hotely jsou zaměřeny především na klientelu věnující se golfu.


Hotel: The Duke of Cornwall Hotel***, z řetězce Best Western ve městě Plymouth
Hotel: Dartmouth Golf and Country Club Hotel***, nedaleko města Dartmouth

Německo

Berchtesgaden

Pro studující němčiny je určená tradiční tříměsíční praxe v oblasti jihobavorských Alp pokrývající známou a oblíbenou turistickou destinaci. Výhledově projevují zájem o naše praktikanty i další gastr. zařízení.


Hotel: Schiffmeister u jezera Königssee (Schönau)
Hotel: Watzmann (Berchtesgaden)

Řecko

Rhodos

Pro studující angličtiny je zajištěna jednoturnusová praxe na pobřeží ostrova Rhodos v luxusních mezinárodních hotelích, případně i na ostrovech Korfu a Kréta.


Hotel: Eden Roc****
Olympic Palace*****
Hotel Porto Angeli ****

Španělsko

Ibiza

Praxe je možné vykonávat na ostrově Ibiza v přímořských letoviscích. Žáci se přihlašují na praxe individuálně v angličtině on-line.


Hotel: Invisa Hotel Cala Verde

Itálie

San Benedetto del Tronto

Praxe je určená pro plnoleté žáky se základy italštiny. Východní pobřeží Itálie s centrem města San Benedetto del Tronto, s hlavním letoviskem Palmové riviéry leží v regionu Marche a je oblíbenou destinací evropské klientely. Spolupráce s Confcommerciem města San Benedetto del Tronto (Gastroden, praxe žáků v Itálii,...) se uskutečňuje za podpory města Velkého Meziříčí.


Přímořské hotely čtyřhvězdičkového typu